Resimli Yazdır - Resimsiz Yazdır

Sesli Tekstil San. ve Tic. A.Ş.

Renklerin sesine kulak verin.

Organize Sanayi Bölgesi
110. Cadde No: 355
64000, Uşak

Tel: 0276-266 79 79      0276-224 02 72
Faks: 0276-266 79 00
www.sesli.com.tr

SESLİ TEKSTİL TANITIM VE HEDEFLERİ
Uşak’a 1967 yılında, Nevşehir’den gelip yerleşen Sesli Ailesi’nden rahmetli Mehmet SESLİ ve oğulları, o yıllarda küçük bir atölyede yün iplik imalatı ile başlayıp günümüzde dev bir tekstil firması haline gelen Sesli Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’nin temellerini atmış bulunmaktadır.

1973 yılında kurumsallaşma yolunda ilk adımları atan Sesli Ailesi, atölye imalatından fabrika imalatına yönelerek yatırımlarına hız kazandırmıştır. 1980’li yılların sonu ile 1990’lı yılların başında battaniye imalatına geçmeye karar veren Sesli Ailesi, yatırımlarını bu alanda yoğunlaştırarak 55.000 metrekare kapalı alanda 300 işçi çalıştıran büyük bir entegre tesis haline gelmiştir. Battaniye sektöründe 6.000 adet / gün. kapasite ile ülkemizin en büyük kuruluşu olan Sesli Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin öncelikli hedefi; teknolojiyi, kaliteyi ve kapasiteyi artırıcı yatırımlar yaparak, kaliteli ürünlerle müşteri memnuniyetini sağlamak ve bu alandaki uzmanlığını artırıcı çalışmalara devam etmektir. Battanıye yanında 20 ton/gün open-end iplik ve 5.000 metre/gün peluş üretimi yapan firma yakın tarihte başladığı kilim ve shaggy halı gibi ürünlerle de adından sıkça sözettirmektedir. Flooria markasıyla ürettiği shaggy halılar kısa sürede hem Türkiye’de hem de Yünanistan ve Rusya başta olmak üzere çoğu Avrupa ülkelerinden sıklıkla talep edilen bir ürün haline gelmiştir.

Firmanın imal etmiş olduğu iplik, çeşitli ebatlardaki akrilik battaniye ve yatak örtüleri, dünyanın bir çok ülkesinden talep görmekte, buna bağlı olarak da her geçen yıl ihracat rakamları ve hedefleri yükselen bir grafik çizmektedir. Firma olarak her zaman kalite konusunda özverili çalışan Sesli Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. sektöründe, 1996 yılında Avrupa Altın Kalite ödülüne ve 1998 yılında da Dünya Kalite Ödülü’ne layık bulunarak ülkemizin gurur abidesi haline gelmiştir.

İhracata büyük önem veren Şirket Yönetim Kurulu, bu amaca hizmet etmek üzere, 1994 yılında merkezi İstanbul’da bulunan Sespa Tekstil İhracat ve Pazarlama A.Ş.’yi kurarak dünyaya açılma ve daha geniş kitlelere ulaşma yolunda önemli bir adım atmıştır. Firmanın İstanbul’da kurulu ihracat kolu Sespa, yıllık ihracatı 15 milyon USD’ı bulan bir ihracat devi haline gelmiştir. Firma Uşak’ın toplam ihracatının %15’ine yakınını tek başına yapmaktadır. Yurtiçinde de önemli bir bayi ağı bulunan Sesli, daha önceden sadece Uşak’ta bulunan Fabrikadan Halka Satış mağazaarının sayısını da artırmayı hedeflemektedir. Firma bu hedefe yönelik olarak 3. mağazasını İstanbul Bahçelievler’de hizmete açmıştır. İstanbul’daki mağaza Marmara bölgesine hem toptan hem de perakende anlamda hizmet vermektedir.

Firma, özellikle soya ve organik pamuk gibi hammaddelerden yapılmış ekolojik battaniyelerde Türkiye’de ilk üretim yapan firma özelliğini taşımaktadır. Güçlü ve deneyimli AR-GE kadrosu 2009 yılında da tüketicilerin beğenisine bir çok yeni ürün sunmayı amaçlamaktadır.


Sesli Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. genç ve dinamik idari yönetim kadrosuyla belirlemiş olduğu hedeflere ulaşmış, sektöründe başarı çıtasını daima yükselterek 21. yüzyıla damgasını vuracak bir kuruluş olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu bağlamda halen Sesli Grup bünyesinin temel taşlarından olan Sesli Tekstil San. ve Tic. A.Ş. çalışanları, değerli müşterileri ve iş ortakları ile geleceğe umutla bakmaya devam etmektedir.


SesliBizle iletişime geçmek için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz:

İsminiz:

E-Posta Adresiniz:

Konu:

Mesajınız:

Bu sayfa www.ilinizinrehberi.com tarafından hazırlanmıştır.